Categories Brak kategorii

Cięcie laserem Bydgoszcz a cięcie plazmowe – różnice

Cięcie laserem, frezowanie CNC, toczenie CNC to jedne ze sposobów obróbki metali. W tej dziedzinie wykorzystywane są to coraz nowocześniejsze sprzęty. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyn CNC ze względu na oszczędność czasu czy większą wydajność.

Cięcie laserem Bydgoszcz – na czym polega ta metoda?

 Cięcie laserem polega na obróbce pod wpływem wysokiej temperatury. Wiązka laserowa nagrzewa materiał do bardzo wysokiej temperatury, co przyczynia się do całkowitego rozdzielenia materiału. Proces rozpoczyna się w chwili wniknięcia wiązki laserowej w materiał. Cięcie laserowe pozwala na obróbkę nie tylko metali, ale również: stali węglowe, nierdzewnej czy aluminium. Jest to nowoczesna metoda, dzięki której uzyskuje się precyzyjne efekty. Dlaczego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie tej metody cięcia? Jest to precyzyjna, funkcjonalna i nieskomplikowana metoda.

Cięcie plazmowe – czy skuteczniejsze niż cięcie laserem?

Cięcie plazmowe wykorzystywane jest do obróbki stali zwykłej, nierdzewnej czy aluminium. Niestety, w porównaniu do cięcia laserem, charakteryzuje się niższą jakością cięcia oraz zwiększoną emisją hałasu i pyłu. Cięcie plazmowe posiada istotną zaletę, dzięki której jest często wybieraną metodą, a mianowicie – elastyczność.

Frezowanie CNC Bydgoszcz

Frezowanie CNC Bydgoszcz – znana metoda obróbki

Frezowanie CNC to jedna z bardziej znanych metod obróbki metali. Charakteryzuje się niezwykłą precyzją. Metodzie tej obróbki poddawane są materiały o płaskiej powierzchni. Obrabiane są nie tylko metale, ale często też drewno, szkło, plastik i inne.

Jest wiele metod obróbki metali. Dzięki tam wielu, zaawansowanym rozwiązaniom istnieje wiele możliwości w zakresie realizowania indywidualnych zleceń. Warto wybierać firmę, biorąc pod uwagę zakres usług, jakość maszyn czy ceny. Dla wielu przedsiębiorstw ważny jest czas, w jakim realizowane są zlecenia. Na rynku istnieje jeszcze więcej metod obróbki metali, do których zaliczamy toczenie CNC, szlifowanie, gięcie blach czy spawanie. Czy wiesz na czym polegają?