Categories Brak kategorii

Komórki macierzyste w ortopedii i ich ogromne znaczenie

Każdemu pacjentowi zależy na znalezieniu jak najlepszego lekarza ortopedy Lekarz ten świadczy usługi medyczne z zakresu schorzeń kończyn dolnych, górnych oraz kręgosłupa. Z konsultacji ortopedy korzystają osoby w różnym wieku – dorośli oraz dzieci. Na rynku medycznym z roku na rok przy bywa nowych lekarstw i metod leczenia. W ortopedii jedna z nich jest leczenie komórkami macierzystymi. C o nim powinniśmy wiedzieć?

Ortopeda Poznań – jak wygląda wizyta?

Wizyta rozpoczyna się o wywiadu lekarskiego, podczas którego przedstawiamy lekarzowi nas problem oraz informujemy o innych naszych chorobach czy przebytych zabiegach i operacjach. Często przeprowadzane jest badanie USG, podczas którego pacjent jest na bieżąco informowany co widać na obrazie. Następnie przeprowadzana jest dalsza diagnostyka oraz ustalany jest plan leczenia, a czasami również plan rehabilitacji czy operacji.

Zabiegi ortopedyczne – co o nich powinniśmy wiedzieć?

Zabiegi ortopedyczne wykonywane są na najwyższym poziomie, co wynika z rzeczowości i dokładności lekarza ortopedy. Szukając ortopedy, który zajmuje się złamaniami kończyn ruchu, warto zorientować się, czy lekarz przeprowadza również operacje i zabiegi. Coraz częściej ortopedzi decydują się na leczenie komórkami macierzystymi. Komórki macierzyste w ortopedii mają ogromne znaczenie. Bezinwazyjny zabieg pozwala na szybki powrót do pełnej sprawności.

Ortopeda Poznań

Problemy z kolanami – coraz częstszy problem

Ci, którzy mają problemy z kolanami, często muszą mierzyć się z obecnością gipsu lub koniecznością poruszania się o kulach. To niewygodna perspektywa zwłaszcza dla młodych osób, które liczą na jak najdłuższą sprawność ruchową. Przeszczep komórek macierzystych jest jedną z coraz popularniejszych metod, jeśli chodzi o skuteczne leczenie schorzeń kolanowych. Komórki macierzyste szybko się dzielą, dzięki czemu w krótkim czasie zastępują zmienioną chorobowa tkankę, na tę zdrową. Leczenie tą metoda jest mało inwazyjna, a pacjent może liczyć na 100% powrót do sprawności.