Categories Brak kategorii

Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz – Na jakie certyfikaty trzeba zwracać uwagę?

Wiele z nas chce używać kosmetyków naturalnych, ekologicznych po to, aby wspierać środowisko i zadbać o nasza planetę. wiele firm obchodzi przepisy i swoje produkty tworzy z niedozwolonych składników. Jak sprawdzić, które produkty są wiarygodne? Jak nie dać się nabrać? Zapraszamy do dalszej części artykułu.

Jak ważne są certyfikaty?

Obecnie żadne prawo nie reguluje składników, które muszą być w kosmetykach, aby zaliczały się jako te naturalne. Kosmetyki ekologiczne Bydgoszcz bardzo łatwo stworzyć i dopasować do grupy bez żadnych certyfikatów, dlatego powinniśmy uważać na produkty, które są nam oferowane. Warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy dany kosmetyk ma określone certyfikaty, ponieważ świadczą one o jakości kosmetyków i ich składników, czasem też o etyce produkcji. Skład kosmetyków to pierwsza rzecz, na jaką powinno się patrzeć przed kupieniem produktu. Jak więc natknąć się na pożądane kosmetyki? Wystarczy zwracać uwagę na certyfikaty takie jak: COSMOS, Fundacja Viva! czy Vegan.

Czym jest certyfikat COSMOS?

Najpopularniejszym certyfikatem kosmetyków bio Bydgoszcz jest COSMOS Organic. Jest to certyfikat, który przyznawany jest organicznym kosmetykom, czyli takim, które spełniają poniższe wymagania:

  • 95% składników jest z  certyfikowanych upraw ekologicznych,
  • 20% całości kosmetyku musi być pochodzenia organicznego,
  • składniki dozwolone i niedozwolone są określone w dokumencie COSMOS.
Kosmetyki bio Bydgoszcz

Kosmetyki organiczne, bio, i ekologiczne to nazwy, które mogą być wymiennie stosowane, ponieważ nie mają określonych wymagań. Certyfikat Cosmos Natural jest przyznawany naturalnym kosmetykom, czyli takim, których składniki są pochodzenia naturalnego z wyjątkiem dozwolonych substancji.

Wybór odpowiedniego kosmetyku należy do nas, dlatego tak ważne jest wspieranie tylko naturalnych kosmetyków. Dbajmy o siebie i o nasza planetę.