Categories Brak kategorii

Mogilno – czy warto pozycjonować strony internetowe w mniejszych miastach?

Mogilno to niewielkie miasto w centralnej Polsce, w krainie historycznie nazywanej Pałukami, na pograniczu Kujaw i Wielkopolski. Miasteczko to społeczność około 15 tysięcy mieszkańców, którzy pracują w różnych sektorach gospodarki. Rozwijają się tu rozmaite biznesy i choć standard życia nie jest wielkomiejski, nie można powiedzieć, by miasteczko nie było nowoczesne. 

Usługi reklamowe i pozycjonowanie w mniejszym mieście

Prowadząc biznes w niewielkim mieście, ludzie wychodzą z błędnego założenia, jakoby nie potrzebowali promocji w Internecie. Jeśli już, sięgają po płatne kampanie reklamowe, często pomijając podstawowe zabiegi pozwalające pozyskać klienta, a mianowicie SEO marketing i pozycjonowanie stron. Pozycjonowanie w Mogilnie to zabieg, na który decyduje się niewielu przedsiębiorców. Dlaczego? Otóż sądzą oni, że lokalna społeczność zna ich działalność, ponieważ nie prowadzą biznesu na dużym obszarze. Owszem, rodzime firmy zwykle są znane okolicznym mieszkańcom, jednak czy taka droga jest słuszna?

usługi IT

Korzyści z pozycjonowania stron w miejscowościach typu Mogilno

Po pierwsze, należy uświadomić sobie, że nawet prowadząc działalność skierowaną typowo do okolicznych mieszkańców, nie ma gwarancji, że wybiorą akurat daną firmę. Być może brak świadomości popularności marki wpłynie negatywnie na ich decyzje. Dobrze pozycjonowana strona internetowa w Mogilnie to gwarancja, że szukając danej usługi klient trafi w wyszukiwarce na stronę sąsiadującej z nim firmy, co znacznie zwiększy jego więź z miejscowym biznesem. Po drugie, obecnie niewiele jest usług, które byłyby rzeczywiście ograniczone obszarowo, a nawet w związku z pędzącymi wzrostami cen, często klienci z wielkich miast chętnie skorzystaliby z oferty przedsiębiorców z mniejszych miejscowości, szukając w nich oszczędności. Patrząc na przykład Mogilna, pozycjonowanie strony może zareklamować dany biznes w Poznaniu, Gnieźnie, Bydgoszczy czy Toruniu. Wszak w dobie globalizacji odległość 100 kilometrów w poszukiwaniu konkretnej usługi zdaje się być niewielką przeszkodą do pokonania. 

Czy warto więc pozycjonować strony w Mogilnie i tego typu miastach?

Odpowiedź jest prosta! Zdecydowanie tak! Pozycjonowanie strony internetowej to w czasach cyfryzacji dbanie o swoją wizytówkę, która może przynieść nam nowych klientów i poszerzyć obszar działalności.