Categories Brak kategorii

Pilniki do paznokci a bloczek polerski – Czym to się różni?

Osoby dobrze zorientowane w branży beauty i kosmetologii bez problemu powiedzą czym różni się bloczek polerski do paznokci od zwykłego pilnika. Jednak nie każdy od razu wie, czym się one różnią i do czego służą bloczki. W tym artykule powiemy o różnicy miedzy nimi, a także wspomnimy na jakie akcesoria do paznokci warto stawiać. Zapraszamy do lektury.   

Pilniki do paznokci – Mogą być ostre i delikatne, jednorazowe i nie

Choć wydawać by się mogło, że pilniki do paznokci są takie same, a ich wybór nie ma szczególnego znaczenia, to dla dobra paznokci warto poznać kilka faktów. Jeśli chodzisz do kosmetyczki zapewne zauważyłaś, że najczęściej wykorzystuje ona pilniki jednorazowe. Czym się charakteryzują? Zapewne ich gradacja to 100 lub 150. Myślisz sobie, jaka gradacja? A no właśnie, z pilniczkami wcale nie jest tak łatwo. Źle dobrane mogą mocno niszczyć płytkę paznokcia i przyczyniać się do ich łamliwości. Pilniki różnią się od siebie, kształtem, ziarnistością, materiałem wykonania, zdobieniami a także wytrzymałością. Ze względu na różne wartości, nadają się do różnych celów. A co powiedzieć o bloczkach polerskich?

bloczek polerski do paznokci

Bloczek polerski do polerowania?

Do czego może służyć bloczek polerski do paznokci? Wydaje się, że jak sama nazwa wskazuje do polerowania. I to bardzo dobry trop. Bloki przede wszystkim służą do polerowania i matowania paznokci. Ale nie jest to ich jedyna funkcja. Wykorzystywane są również do usuwania zbyt grubej warstwy akrylu lub żelu. Mogą się też przydać do modelowania powierzchni tipsa. Czyli pilniki do paznokci służą nam do nadawania kształtu paznokciom, a bloki polerskie do wygładzania ich powierzchni. Bloczki są zdecydowanie delikatniejsze. One również – tak, jak pilniki – różnią się od siebie ziarnistością.

Jak wybierać akcesoria do paznokci

Zanim kupisz gdzieś pilniki, bloczki czy inne akcesoria dowiedz się, czy ich producent, sprzedawca zwraca uwagę na higienę. To ogromnie ważne, ponieważ w pracy kosmetyczki zdarzają się drobne skaleczenia, każdy kontakt bakterii i wirusów z krwią może prowadzić do zakażenia.