Categories Brak kategorii

Jak podjąć dobrą decyzje w wyborze komornika?

Wybór dobrego komornika leży zawsze po stronie wierzyciela, właśnie dlatego warto poświęcić na to trochę czasu, aby egzekucja poszła szybko i sprawnie. Wybór komornika pozwala nam na skuteczne zamknięcie sprawy i ściągnięcie długu, właśnie dlatego warto jest dowiedzieć się, jak znaleźć skutecznego komornika. Gdzie go szukać? Zapraszamy.  

Jak wybrać skutecznego komornika?

Wybór odpowiedniego komornika Gdynia warto zacząć od sprawdzenia kilku pobliskich kancelarii. Opierajmy się na jego skuteczności w roku poprzednim. Na co zwracać uwagę? Sprawdzajmy ilość zarejestrowanych spraw, oraz szybkość podejmowania działań komorniczych i ich zakres. Kolejną rzeczą jest sprawdzenie czy wybrany komornik obsługuje zajęcia różnych składników majątku dłużnika. Przystąpienie do działań egzekucyjnych w dniu otrzymania wniosku o wszczęcie egzekucji, to klucz do sukcesu, dlatego warto o to zapytać w kancelarii. Tylko wtedy mamy pewność, że nasz wniosek będzie rozpatrzony ekspresowo. Sprawdzenie opinii o danych kancelariach czy samych komornikach powinna pomóc w znalezieniu jak najlepszej osoby. Skuteczność komorników Gdynia powinna przekładać się na stały kontakt i zrozumienie, a także profesjonalne doradztwo i pomoc.

Skuteczny komornik Gdynia

Stawiaj na młodych, doświadczonych komorników

Młode osoby są bardzo skupione na pracy i zależy im na jak najlepszym rozstrzygnięciu sprawy. Właśnie dlatego warto kierować się właśnie do takich osób. Jak zweryfikować takiego komornika? Wiele osób posiada swoje własne strony internetowe czy tez ogłoszenia w internecie, w którym możemy przeczytać o doświadczeniu oraz kwalifikacjach. Jeśli nie możemy znaleźć żadnych informacji w internecie, warto jest zadzwonić bezpośrednio do kancelarii lub umówić się na spotkanie.

Nie decydujmy się na komorników, którzy mają swoje siedziby z dala od nas. Wtedy musimy pokrywać koszty ich dojazdu na miejsce rozprawy, co może podwoić, a nawet potroić koszty. Z pewnością w swojej okolicy znajdziemy kogoś, kto będzie skutecznym i renomowanym komornikiem.